Kurumsal Satış Danışmanı0544 629 34 82

Hoşgeldiniz. Bugün

İş Sağlığı Nedir ?

Ana Sayfa » Haberler » İş Sağlığı Nedir ?

İş Yeri Hekimi

İş sağlığı, iş yerinde çalışma sırasında farklı nedenlerden dolayı sağlığa zarar verebilecek ortam ve şartlardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmaların tümüne verilen ortak addır. İş yerinde sağlıklı bir ortamın sağlanması ile iş yerinde verimlilik artmaktadır. İşletmenizin tehlike sınıfına göre periyodik sağlık kontrolleri belirli zaman aralıklarında iş yeri hekiminizin bilgisi dahilinde yapılacaktır. İş yeri hekimlerimiz çok tehlikeli sınıfta yer alan firmalara en az kişi başına 15 dakika, tehlikeli sınıfta yer alanlara en az 10 dakika, az tehlikeli sınıfta yer alanlara ise en az 5 dakika görev yapmaktadırlar.

MESLEK HASTALIĞI NEDİR ?

Meslek hastalığı, kişinin çalıştığı veya yaptığı işten ötürü tekrarlanan nedenle yada işin yürütülmesi koşullarından dolayı uğradığı geçici yada sürekli hastalıktır. Bu hastalıklar bedensel veya ruhsal özürlülük halleri olabilmektedir.

Özellikle ileriye dönük olarak Meslek Hastalıklarına dikkat etmek gerekmektedir. İş yeri hekimlerimiz, hem personelinizin hem de işverenin işçi sağlığı risklerine karşı farkında lığını arttırmaktadır. Bu nedenle ilerde meydana gelebilecek kazaların tehlike olasılığı düşmüş olacaktır.İş Sağlığı

Meslek hastalığının bildiriminden sonra, Kurumun teftiş memurları tarafından yada Bakanlık iş müfettişleri tarafından araştırmalar yapılmaktadır. Tespit edilen meslek hastalığının İş Sağlığı yönünden ilişkisi raporlanır ve gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır. Geçici iş göremezlik ve sürekli iş göremezlik geliri bağlanıp bağlanmaması ve Malullük durumu konusunda bu raporların etkisi oldukça fazladır.

MOBİL SAĞLIK HİZMETİ

Firmamız Mobil Sağlık Hizmeti konusunda siz müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. Donanımlı araçların firmanıza gelmesi ve personellerinizin sağlık taramaları iş sağlığı yönünden önemli olmakla beraber, zamandan tasarruf sağlayarak tarafımızca yapılmaktadır. Gerek zaman gerekse de ekonomik açıdan size avantaj sağlayan bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone Olmak için tıklayınız.

31 Ekim 2019

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz