Kurumsal Satış Danışmanı0544 629 34 82

Hoşgeldiniz. Bugün

Kimya Sektöründe İş Güvenliği

Ana Sayfa » Balkan BLOG » Kimya Sektöründe İş Güvenliği

KİMYA SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Kimya sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği gerek laboratuvar gerekse de fabrika ortamında uyulması gereken kuralları içinde barındırmaktadır. Kimya sektöründe çalışan personelin laboratuvar güvenlik kurallarının yanı sıra kimyasallarla güvenli bir şekilde nasıl çalışılacağı konularında da bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Kimya Sektöründe İş Güvenliği

Ayrıca iş yerinizde kimyasal maddelerin doğru bir şekilde sınıflandırılması ve depolanması oldukça önemli bir konudur. Bu ortamlarda yaşanan iş kazalarının büyük bir çoğunluğu kimyasalların yanlış depolanması sonucu kaynaklanmaktadır. Kimyasal maddelerin reaksiyon vermeyecek şekilde sınıflandırılması da oldukça ehemmiyet göstermeniz gereken bir durumdur. Kimyasal maddeler kolay alev alabilen, aşındırıcı özelliği olan, toksik, oksitleyici, kriyojenik, ve patlayıcı maddelerden oluşabilmekte ve bu özellikler insan sağlığını doğrudan etkilemektedir. Kimya sektöründe iş Güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

MSDS NEDİR ?
MSDS Nedir

Kimyasal malzemelerin sınıflandırılmasında Malzeme Güvenlik Bilgi Formları (MSDS) bizlere yardımcı olacaktır. MSDS formları çeşitli maddelerin ve ürünlerin kullanımı için iş güvenliği ve iş sağlığına dair bilgilerin listelendiği belgelerdir. Bu belgeler kimyasal maddelerin depolanmasında oldukça önemlidir. Bayrampaşa iş güvenliği sektöründe önemli bir yeri bulunan firmamızda çalışan iş güvenliği personellerimiz kimyasal maddelerin depolanması ve sınıflandırılması konularında oldukça tecrübelidirler.

Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

04 Şubat 2020

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz